Wygrzej się w ciepłej wodzie w chłodne dni....

balia ogrodowa

zapraszamy do skorzystania z gorącej kąpieli w otulinie lasu! 

Modrzewiowy Zakątek w Szczypiornie nad Wkrą koło Pomiechówka zaprasza!lasu

agroturystyka szczypiorno pomiechówek kajaki

Zapraszamy do Naszej dodatkowej atrakcji!

Gorąca kąpiel blisko natury?
Takie atrakcje tylko u Nas nad Wkrą w Szczypiornie

W naszej ofercie mamy też wspaniały dodatek! –jest to balia ogrodowa, która sprawdza się w chłodne, jak i gorące dni – choć chyba więcej osób korzysta z jej walorów „grzewczych”. 

Balia ogrodowa to nic innego jak sauna japońska. Wyglądem przypomina drewnianą beczkę, którą wypełniamy wodą i wówczas – w zależności od pory roku – podgrzewamy ją do wysokiej temperatury lub schładzamy. Nasza balia ma wewnętrzny wkład wykonany z plastiku, dzięki temu łatwiej utrzymać ją w czystości! Usytuowaliśmy przy samym lesie, który dodatkowo relaksuje…śpiew ptaków, szum drzew – naprawdę nie potrzeba dodatkowo radia, aby w pełni wypocząć!

Balia ogrodowa

agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi
kajak z logo modrzewiowy zakątek pomiechówek wkra
kajak z logo modrzewiowy zakątek pomiechówek wkra

Gorące kąpiele na skraju lasu!

Idealny pomysł na weekendowy wypoczynek? 

spływ kajakiem – kąpiel w bali – nocleg (może w namiocie?)….

To tylko u Nas! Modrzewiowy Zakątek nad Wkrą w Szczypiornie koło Pomiechówka zaprasza!

Co daje Nam balia?

Balia to nie tylko zwykły relaks w ciepłej wodzie, to także kąpiel prozdrowotna!

Jakie korzyści przynoszą kąpiele wodne w bali?

Zależy od tego o jakiej porze roku z niej korzystamy….a więc:

 

Prozdrowotne kąpiele w drewnianej balii ogrodowej

 

Niezaprzeczalnym atutem kąpieli w balii jest fakt, że można z niej korzystać o każdej porze roku. Analizując jej prozdrowotne właściwości, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że taka kąpiel znakomicie rozgrzewa lub ochładza nasz organizm, wycisza i odpręża. Doskonale łagodzi nasze skołatane nerwy po ciężkim dniu spędzonym w pracy.

 

Kąpiele w balii zimową porą…

…rewelacyjnie hartują nasze ciała! Mają również zasadniczy wpływ na poprawę pracy naszego układu odpornościowego. By o to zadbać, wystarczy naprzemiennie korzystać z balii napełnionej gorącą wodą, a następnie wychodzić z niej i nacierać swoje ciało śniegiem. Kilkukrotnie powtarzany zabieg gwarantuje nam maksymalne pobudzenie naszego ciała do pracy, a także sprawi, że skutecznie pozbędziemy się z naszego organizmu szkodliwych toksyn. Korzystając regularnie z naszej balii ogrodowej, ograniczymy naszą podatność na zachorowania w sezonie zimowym i sprawimy, że nasz organizm będzie jeszcze lepiej zahartowany.

Balia ogrodowa latem

Nie tylko zimowe kąpiele mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Relaks w balii ogrodowej podczas ciepłych, letnich dni korzystnie wpłynie również na pracę naszego serca i całego układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy z uregulowaniem ciśnienia. Co więcej, swoje działanie lecznicze znajduje także w przypadku chorób narządu ruchu, problemów z kręgosłupem, a także różnego rodzaju nerwobóli.

Każda kobieta dbając o swoje ciało z pewnością doceni to, jak skutecznie kąpiel w balii ogrodowej wpływa na jej urodę. Regularne zażywanie kąpieli w baliach ogrodowych wspiera pozbywanie się przez nas cellulitu, a nawet korzystnie wpływa na walkę z otyłością! Co więcej, reguluje nieprawidłową przemianę materii, co jest znakomitym uzupełnieniem naszej diety.

Źródło:  https://epraktyk.pl/blog/wplyw-balii-drewnianych-na-zdrowie-i-samopoczucie/

 

Dodatkowa atrakcja?

Nasza pozostała oferta

Spływ kajakiem i kąpiel w balii ogrodowej?

Modrzewiowy Zakątek zaprasza!
Szczypiorno - Pomiechówek - kosewko