Spływ kajakowy

borkowo - pomiechówek

zapraszamy na kajaki nad wkra, spływ kajakowy trasą od borkowa do pomiechówka

kajaki spływ wkrą szczypiorno pomiechówek

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy Borkowo Pomiechówek

Kolejnym odcinkiem, chyba najchętniej wybieranym przez Naszych gości, jest 16 km trasa pomiędzy Borkowem a Pomiechówkiem.

Trasę tę można skrócić do odcinka 11km: Borkowo-Szczypiorno, lub zacząć w Śniadówku i zakończyć spływ w Pomiechówku (9km)…. Trasy te idealne są dla rodzin z małymi dziećmi….

Czemu tak chętnie wybierana? – dostęp do infrastruktury gastronomicznej, sporo miejsc do zatrzymywania się i możliwość obejrzenia Rezerwatu Dolina Wkry….

Spływ kajakowy

kajaki spływ wkrą szczypiorno pomiechówek
kajak z logo modrzewiowy zakątek pomiechówek wkra

Spływ kajakowy wkra: Borkowo - Pomiechówek

Odcinek ten jest oznakowany, gdyż rozpoczyna się tu teren gminy Pomiechówek… więc na początek.. ….hmmmm…. pale, pale i lekki wodospadzik (przy stanie wody na dzień 22.07.2022 sporo emocji z dzieckiem w kajakuJ). Więc, po emocjach z palami płyniemy dalej podziwiając piękne  uroki malowniczej rzeki Wkry… zakręty, głazy, czaple, kaczki, drzewa zwisające do wody i nawet bocian!

Większa część brzegu to szuwary, trzciny, ewentualnie prywatne działeczki…

Pierwszym charakterystycznym miejscem są kolejne pale i uskok na rzeceJ w Błędowie… i znowu przy tym stanie wody, dość emocjonujące!

Zatrzymujemy się tam na chwilkę na pierwszą, krótką kąpiel. Dłuższy podstój robimy zaraz za mostem w Goławicach (nazywam go „miniaturą mostu Świętokrzyskiego”) w barze Koza. Kultowe już miejsce na obiadową przerwę… tarty, zupy, kotleciki  i coś na słodko… Polecamy!

Po słodkiej przerwie ruszamy dalej…mijamy Śniadówko i już jesteśmy w Szczypiornie…. dla tych, którzy chcą skończyć spływ wcześniej, po prawej stronie jest przystań „spływy-Wkra Szczypiorno”, przy której można zacumować…

My płyniemy dalej, mijając fajny docinek bystrej wody w Szczypiornie…. Wartki nurt, sporo kamieni… bardzo szybko pokonujemy tę część trasy- szkoda, że taką krótką…

rezerwat Dolina wkry wita!

Zaraz za tym odcinkiem Wkry jest fragment piaszczystej, ale niestety zarastającej już,  plaży… dłuższa przystań na kąpiel i wpływamy na teren Rezerwatu Dolina Wkry na odcinku Szczypiorno-Kosewko. Rezerwat ten przez lokalnych mieszkańców nazywany jest na tym odcinku „oberwaną górą”…. Może przez liście tego nie widać, ale warto wybrać się tam na wycieczkę pieszą w okresie jesienno-zimowym… widoki na meandrującą rzekę Wkrę z góry są fantastyczne !

Mijamy kładkę piszą w Kosewku –w końcu w remoncie! Kładka ma mieć charakter ścieżki rowerowo – pieszej, więc dla amatorów dwóch kółek lub turystyki pieszej na reszcie bezpieczna przeprawa na druga stronę rzeki!

Ostatni dla Nas odcinek to Kosewko-Pomiechówek. Płyniemy leniwie, powolutku…. Po lewej stronie znajduje się Zacisze z charakterystycznym białym „balonem” –kiełbaski, karkówka – dla głodnych, ewentualnie kolejny przystanek dla spragnionych kąpieli… dwa zakręty i dopływany do Naszego celu, czyli przystani kajakowej Aquasurf… można wydłużyć sobie ten spływ o ok 30 minut drogi i dopłynąć do mostu w Pomiechówku! My jednak cumujemy tutaj… pakujemy kajaki i wracamy do domu… myślami już będą przy kolejnym odcinku -Pomiechówek-Twierdza Modlin!

Co ciekawego spotka Cię w trakcie spływu na trasie Borkowo - Pomiechówek?

Nasza pozostała oferta