Wypożyczalnia kajaków i spływy kajakowe ...

kajaki wkra

Zapraszamy na kajaki po Wkrze w Szczypiornie niedaleko Kosewka i Pomiechówka

Wypożyczalnia kajaków pomiechówek wkra szczypiorno

Wypożycz kajaki z Naszej wypożyczalni zlokalizowanej w Szczypiornie koło Pomiechówka. Mamy do dyspozycji 20 kajaków, w części dostosowanych do spływów rodzinnych, czyli posiadających dostawki dla dzieci. 

Spływy kajakowe po Wkrze

Zapraszamy do spędzenia miło czasu na łonie natury…. w niecałą godzinę od Warszawy przeniosą się Państwo w krajobraz jak z mazurskiego obrazka….. Okazuje się, że wystarczy niecałe 50 km od Stolicy, aby odpocząć od codziennego zgiełku. Najlepszym pomysłem na dojazd do Nas jest oczywiście samochód, jednak dla mniej zmotoryzowanych 6 km od Szczypiorna, w pobliskim Pomiechówku, jest stacja PKP. A dla miłośników dwóch kółek dojazd do Nas też nie będzie trudnością. Najlepiej przed przyjazdem zaplanować sobie trasę spływu. U Nas zostawiają Państwo samochód – parking jest bezpłatny. Zawozimy Państwa w górę rzeki (najczęściej 🙂 ), a potem zostaje tylko miłe wiosłowanie przez kilka lub kilkanaście kilometrów rzeką Wkrą! Najlepszy pomysł na weekendowy wypad za miasto!

Kajaki Wkra

kajaki spływ wkrą szczypiorno pomiechówek
agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi
agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi

Wkra - jedna z piękniejszych polskich rzek - idealna na rodzinny spływ kajakowy

Nasza piękna rzeka Wkra to typowo nizina rzeka, która swoje źródło  czerpie w okolicach wsi Januszkowo w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nidzickim. Jest prawym dopływem rzeki Narwi, a całkowita jej długość wynosi 249,1 km. Jest niezwykle malownicza, pływnie bowiem wśród lasów, pól i łąk. Dzięki temu przeżywa ogromne zainteresowanie w ostatnim czasie, szczególnie w dolnym odcinku: Joniec-Pomiechówek, gdzie „wpada” do Narwi. Na całej długości spotykać można niewielkie wyspy oraz przeszkody, takie jak kamienne bystrzyce i płycizny. Ciekawostką jest fakt, że podczas spływów można napotkać ogromne głazy, które są pozostałością po zejściu lodowca. Wybierając tę rzekę za cel swojej podróży kajakowej mijamy aż 3 rezerwaty przyrody: rezerwat Gołuska Kępa, rezerwat Dziektarzewo i rezerwat Dolina Wkry. Nieocenionym walorem przyrodniczym jest duża różnorodność fauny i flory. Po trasie najczęściej możemy spotkać różne rodzaje dzikich kaczek, czaple siwe, a rzadziej łabędzie. Najlepszym pomysłem na jej zobaczenie jest zorganizowanie spływu kajakowego, indywidualnie czy rodzinnie. Jedną z najbardziej malowniczych i dostępnych tras (pod względem infrastruktury), jest odcinek Joniec – Borkowo – Pomiechówek. Zapraszamy!

Najciekawsze trasy

Z naszej wypożyczalni zachęcamy do wyruszenia na spływ na kilku odcinkach. Trasy dostosowaliśmy do potrzeb klientów – często z tego typu rekreacji chcą skorzystać rodziny z małymi dziećmi, dlatego mamy dwa krótsze odcinki- około 10 km, a dla chętnych dłuższej przygody jest możliwość płynięcia 26 km. Szczegółowy cennik wszystkich możliwych odcinków spływów znajduje się poniżej. W celu przybliżenia atrakcyjności danych tras, opisaliśmy rzekę Wkrę na najczęściej wybieranych odcinkach…. najdłuższym jest 26km trasa Joniec- Pomiechówek. Opis jej podzielono na dwa odcinki: Joniec-Borkowo oraz drugi (chyba najbardziej popularny) Borkowo-Pomiechówek. Na tym odcinku można zakończyć spływ w Szczypiornie. A dla chętnych (na indywidulane zamówienie) spływ można wydłużyć do Twierdzy Modlin. Tutaj należy pamiętać, że od Pomiechówka płyniemy Narwią, jest to zdecydowanie większa i bardziej niebezpieczna rzeka…..

Trasa  spływu kajakowego Joniec  – Borkowo

Od Szczypiorna trzeba pokonać około 20 km, aby rozpocząć spływ w Jońcu. Można też delikatnie ją skrócić i zacząć spływ kajakowy na plaży w Zawadach…. Jest to trasa bardzo malownicza. Często płyniemy odcinkami lesistymi, co wpływa na atrakcyjność terenów. Jest to też odcinek z mniej rozbudowaną infrastrukturą i mniejszą ilością zabudowań jednorodzinnych, ale za to można wypocząć w ciszy i spokoju. 

Zobacz pełny opis trasy spływu kajakowego Joniec  – Borkowo

Trasa  spływu kajakowego Borkowo Pomiechówek

Trasa spływu Borkowo – Pomiechówek jest najczęściej wybieranym odcinkiem płynięcia. Jednym z powodów jest jej optymalna długość- 16 km, a jak okaże się, że jest to za dużo, można ją skrócić do ok 10 -12 km i zakończyć spływ w Szczypiornie lub Kosewku. Na tej trasie znajdziemy też bogate zaplecze gastronomiczne, z jednym z najbardziej popularnych miejsc na Wkrze, czyli barem Koza! Jedną z atrakcji jest rezerwat Dolina Wkry, z tak zwaną przez lokalnych mieszkańców „Oberwaną Górą”, pięknie usytuowaną skarpą między Szczypiornem a Kosewkiem. 

Zobacz pełny opis trasy spływu kajakowego Borkowo Pomiechówek

Trasa  spływu kajakowego Pomiechówek – Twierdza Modlin

Ostatni opis na tym odcinku dotyczy trasy od Pomiechówka do Twierdzy Modlin. Oczywiście jest to przykładowy początek spływu- można go zacząć przecież ze Szczypiorna…. Jest to na pewno ostatni odcinek, który obsługujemy. Raczej na indywidualne zamówienie, gdyż na łąkach w Pomiechówku rzeka Wkra dopływa do Narwi, zdecydowanie zmieniając krajobraz….. Ogromną zaletą jest możliwość zobaczenia Twierdzy Modlin od „rzecznej” strony. Możemy obejrzeć fragment najdłuższego budynku Europy – Koszarowca z kojcem artyleryjskim, a vis a vis niego podpłynąć do Spichlerza, który znajduje się na cyplu, u ujściu Narwi do Wisły.

Zobacz pełny opis trasy spływu kajakowego Pomiechówek – Twierdza Modlin

Spływy kajakowe Wkrą - dla kogo?

Spływy kajakowe Wkra - cennik spływów kajakiem

Joniec –Pomiechówek 26km

160zł

Joniec - Szczypiorno 21km

150 zł

Borkowo - Pomiechówek 16km

130zł

Borkowo - Szczypiorno 10km

110 zł

Śniadówko - Pomiechówek 9km

90zł

Dostawka dla dziecka

10 zł

Spływy kajakiem?

Joniec- Borkowo - Szczypiorno - Kosewko - Pomiechówek